Logo

Zatrudnianie pracowników w post-covidowej rzeczywistości

Data

Wtorek, 28 Lipca 2020

Czas

11:00 Europe/Warsaw

zobacz w mojej strefie czasowej
To pole jest obowiązkowe. Dokładnie sprawdź pisownię.
To pole jest obowiązkowe. Dokładnie sprawdź pisownię.
To pole jest obowiązkowe. Dokładnie sprawdź pisownię.
To pole jest obowiązkowe. Dokładnie sprawdź pisownię.
To pole jest obowiązkowe. Dokładnie sprawdź pisownię.
Pola wymagane
Jeśli już zarejestrowałaś/łeś się na to spotkanie, a nie otrzymałaś/łeś maila z potwierdzeniem,kliknij tutaj!
Adres email jest niepoprawny. Sprawdź dokładnie adres e-mail.

Wiadomość email zawierająca informacje na temat logowania do pokoju została wysłana na wskazany adres.

Test konfiguracji systemu. Kliknij tutaj!

Plan wydarzenia

"Zatrudnianie pracowników w post-covidowej rzeczywistości"

W ostatnich miesiącach większość przedsiębiorców odczuła skutki zamknięcia gospodarki, a niektóre musiały istotnie ograniczać koszty działalności (w tym zatrudnienia). Sytuacja epidemiczna wymusiła również zmianę sposobu funkcjonowania w kontekście organizacji pracy swoich pracowników.  Kiedy gospodarka powoli wraca do normalności, a rządowe wsparcie się kończy, przedsiębiorcy zastanawiają się nad możliwościami trwałego obniżenia kosztów zatrudnienia czy pozostawienia wdrożonych zmian organizacyjnych na dłużej.

 Agenda merytoryczna: 

  • Praca zdalna – kwestie prawne oraz PIT i ZUS od zapewnionych narzędzi,
  • Elastyczny czas pracy – kwestie prawne,
  • Inne formy zatrudnienia – działalność gospodarcza, umowy cywilnoprawne – aspekty prawne PIT oraz ZUS,
  • 50% koszty uzyskania przychodów dla twórców – kwestie prawne i PIT,
  • Jak pozyskiwać środki unijne na inwestycje w rozwój zaawansowanych technologii wytwarzania.
Prezenter

Pan Marek Gadacz - partner w dziale doradztwa podatkowego CRIDO

Jest partnerem odpowiedzialnym za podatki osobiste w CRIDO. Specjalizuje się w różnych aspektach związanych z opodatkowaniem osób fizycznych, w szczególności doradztwie w zakresie planowania podatkowego, bieżących rozliczeń podatkowych i ubezpieczeń społecznych, opodatkowania transferu majątku czy przeprowadzania audytów podatkowych, a także zwiększania efektywności podatkowej prowadzonej działalności. W ramach dotychczasowej praktyki doradzał zarówno firmom, jak i bezpośrednio osobom fizycznym w zakresie struktur wynagradzania pracowników oraz uzyskiwania przez nich innych dochodów. Marek posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego. Swoją karierę rozpoczął w 1997 r. w Arthur Andersen, kontynuował w firmach tzw. Wielkiej Czwórki. Do CRIDO dołączył w 2017 roku. Od 2003 roku posiada uprawnienia doradcy podatkowego.
Prezenter

Pani Edyta Defańska-Czujko - counsel w CRIDO Legal

Doradza pracodawcom w zakresie indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz ochrony danych osobowych w zatrudnieniu. Posiada doświadczenie w restrukturyzacjach zatrudnienia obejmujących w szczególności outsourcing pracowniczy oraz zwolnienia grupowe. Doradza również w złożonych, w tym transgranicznych, transferach pracowników.
Jej doświadczenie w zakresie zbiorowego prawa pracy obejmuje problematykę układów zbiorowych pracy i innych porozumień zawieranych ze stroną związkową oraz rozwiązywania sporów zbiorowych. Prowadzi również negocjacje ze związkami zawodowymi.
Reprezentuje klientów przed sądami pracy, w szczególności w sprawach związanych z ustaleniem istnienia stosunku pracy, zwolnieniami kadry menedżerskiej, a także sprawach dotyczących naruszenia dóbr osobistych pracowników, mobbingu oraz dyskryminacji.